Mozkovna

- Jaké máte znalosti ve Vaší mozkovně vy?

 

 

 

Mozkovna. Když se řekne toto slovo, jasně si všichni z nás vybavíme souvislost se slovem „mozek“. Co nám tedy chtěli tímto názvem autoři chytlavé, a zároveň velice naučné appky říci?

V dnešní době je internet přehlcen všelijakými hrami, které by nám měli při hraní nabudit pocit oddychu od stresu kolem nás, nebo nám zkrátka jen příjemně zkrátit čas při cestě do školy, do práce nebo při jakémkoliv čekání. Všichni z nás ale určitě známe reakce rodičů, nebo našich drahých poloviček při pohledu na nás, když máme v ruce telefon či tablet a „paříme“. V tu chvíli velice rádi použijí větu : „kdyby ses raději učil/a“. Fajn, chcete jim to maličko „natřít“ a zároveň je mile překvapit? V tom případě je pro vás hra Mozkovna naprosto jasná volba.

Tuhle aplikaci mám vyzkoušenou a musím uznat, že i mě naprosto pohltila. Zapnu jí snad pokaždé, když mám volnou chvilku.

O co vlastně v téhle hře jde? Na začátku, když spustíte hru, vyberete si, zda chcete hrát s Mozkounem, což je systémový soupeř, nebo s nějakým Vaším kamarádem. Důležité je, abyste znali hrací jméno soupeře a také své tzv. Player ID. Po zvolení s kým budete hrát začne souboj, který obsahuje 6 otázek, přičemž každá má 4 odpovědi a pouze jedna je „ta pravá“. Při každé otázce Vám ubíhá čas a to ne zrovna pomalu, tudíž si musíte máknout. Pokud je pro vás ale věc, na kterou se vás hra zeptá naprosto neznámá, máte možnost si jednou za souboj zahrát mini hru, ve které platí, že čím rychleji splníte co se po Vás chce, tím více Vám u otázky ubyde odpovědí a Vy máte větší šanci otázku uhodnout správně. Když skončí souboj, hra Vám napíše vyhodnocení a patřičně Vás ohodnotí zlaťáky, za které si můžete kupovat další balíčky otázek.

 

 

Na závěr bych chtěla vzkázat vývojářům: Příště volit lepší stylizaci. Hra je super vymyšlená, naučná a zároveň velice zábavná, ale co se týká vzhledu, věřím, že by se našel nějaký nápad jak udělat hru i na oko hezčí. Po několika hodinách hraní Mozkovny jí hodnotím číslem 1- a to mínus je pouze za vzhled, hře jako takové nemám co vytknout.