This War of Mine

- War, war never changes... až teď

 

 

Taky máte už po krk klasických FPS s Béčkovým příběhem?

 Já ano a sáhl jsem po hře s názvem „This War of Mine“. V roce 2014 kdy vyšla, mě tak trochu minula. Přitom vyhrála 3 ocenění Nejlepší hra roku.

Indie hra, od Polských 11bit studio, co má nabudit emoce zní trochu jako klišé, ale pravdou je, že se to povedlo.

 

Hra se nezaobírá hrdinou, co všechny zastřelí, ale právě naopak.  Jste přeživší ve válečném stavu. Vaším jediným úkolem je přežít, což dá sakra zabrat. Hlad, nevyspání a strach.

Nečekejte Next-Gen grafiku a hloupé odlesky kde se dá. Atmosféru burcuje právě umělecké načrtnutí scén a prostorů. Hra dává velice realistický pohled na to, jak přežít za takového stavu. Hledáte jídlo a zásoby. Zbraně tu slouží spíše na obranu toho, co jste našli. Během hry Vás čekají i velice těžké rozhodnutí, jako pomoci nemocnému sousedovy když Vy sám máte poslední mrkev a v baráku nemocné lidi.

Ve hře poznáváte spíš sebe sama než, že objevíte nový příběh. Můžete se starat jen sami o sebe, nebo pomáhat ostatním. Můžete vybírat zbytky, nebo krást a zabíjet.

Ve hře je dokonce místo které tlačí na toto dilema. Lokace, kde žije starý a bezmocný pár mají vyhladovět oni, nebo vy?

Díky této hře zjistíte, jaký druh člověka opravdu jste. Myslím si, že by bylo dost zajímavé vidět statistiky jako u her od Talltall-games, ať vidíme v jaké to žijeme společnosti, i když možná to vědět ani nechceme.

 

Etika a morálka během válečného stavu je hold ošemetná věc.